פעילות התנדבותית

פעילות התנדבותית

הרבה צעירים לפני הצבא או אחריה נמצאים בצומת דרכים, אשר בחירת מסלול בצומת זו תקבע במה הם יעסקו בכמה שנים הבאות. ישנם המעדיפים לנסוע לטיול להודו, ניו זילנד או מקום אחר מרוחק בעולם, על מנת ליהנות, להכיר את העולם ובאיזה שהיא מידה להכיר את עצמך, ובחלקם מעדיפים להכנס ישר למעגל העבודה ולעשות קורס חשבי שכר, או קורס ברוקרים.

חברה צעירים אחרים בתקופה זו יחליטו ללכת ללמוד לתואר או ללמוד מקצוע אשר ישמש אותם להשגת עבודה בעתיד.  חלקם כבר עשו בגרויות ועברו מבחן פסיכומטרי במהלך הצבא, חלקם רק מתחילים השלמת בגרויות ולימודי פסיכומטרי.

חלק נוסף מהאוכלוסייה הצעירה שבינינו יבחר דווקא להתנדב בקהילה במסגרת שירות לאומי או במסגרת פרויקטים אחרים המשלבים לימודי תואר והתנדבות בקהילה, כגון פרח או שחק

פרויקטים התנדבות מסוג זה תורמים מאוד להתפתחות האישיות ובחירת מקצוע לעתיד של אותו צעיר שבחר לעסוק בהם מעבר לזה, מדינה גם מתגמלת פעילות חברתית קהילתית מסוג זה ע"י מתן מענקי לימודים

אפשרויות התנדבות הן מגוונות מאוד, עבודה עם ילדים ממשפחות מצוקה, ילדים בעלי מוגבלויות, ילדים בעלי אוטיזם או פיגור שכלי קל או להבדיל פעילות עם קשישים. הפעילות עם ילדים יכולה להתבצע אחד על אחד או במסגרת בית ספר. פעילות עם קשישים יכולה להתבטא בביקור בבית הקשיש או בבית אבות סיעודי . במסגרת הביקורים, ניתן להציע עזרה פיזית לקשיש או פשוט להנעים את זמנו של קשיש אשר מרגיש בודד.

פעילויות מסוג זה מאוד מעשירות את המתנדב, כן מבחינת חשיפה שלו לעולם אשר לרוב מוסתר מעיני הציבור הרחב והן בפיתוח מיומנויות שונות וניסיון אשר ניתן להוסיף לקורות חיים , שבוא נודע, די ריקים בתחילת דרכו של הצעיר בעולם העבודה.