מסגרות חינוך מיוחד לילדים אוטיסטים

מסגרת חינוך מיוחד לילדים בעלי אוטיזם

כל ילד זכאי להשתלב במסגרת חינוכית המתאימה והראויה לו, על פי הצרכים האישיים ודרך החיים אותה הוא עובר, אם בשל מגבלותיו ואם בשל החלטות ההורים.

ילדים אשר נולדו עם אוטיזם, בין אם הם ברמת קושי קלה או קשה, נכון לשלבם במסגרת חינוך מיוחד, על מנת שיזכו לחינוך וליווי בהתאם למוגבלות שלהם ולא יוותרו מתוסכלים, או לחילופן שמצבם לא יוחמר.

חינוך מיוחד אשר מאגד ילדים בעלי אוטיזם, מכשיר צוות עובדים הן חינוכי והן טיפולי, בהתאם להתמחויות ספציפיות בתחום זה.

חינוך מיוחד, הינה מסגרת אשר תורמת לילדים בעלי אוטיזם להתפתח בהתאם למצבם.

בכל חינוך מיוחד באשר הוא, עובד הילד מבדקים והערכות (ועדת השמה), ובהתאם לתוצאות, הוא ישולב בקבוצה המתאימה לו, על פי רמת אוטיזם, ממנה הוא סובל, דבר שחיוני להתפתחות ולהתקדמות שלו.

במידה ושילובו של הילד לא יתבצע כראוי, עלולים להיווצר מצבים רבים בהם ישנה נסיגה או עיכוב בהתפתחות, והילד עלול לפתח תסכול ולהסתגר בעולמו.

חינוך מיוחד, אוטיזם ושילוב ההורים בתהליך

הורים לילדים בעלי אוטיזם, חווים גם הם לא מעט קשיים הן בתחילת הדרך והן בהמשכה.

אף אחד מאיתנו לא מוכן לרגע בו מבשרים לו כי לילד אותו הבאנו לעולם יש אוטיזם, ועל כן יש להיערך בהתאם.

במסגרת חינוך מיוחד לילדים בעלי אוטיזם, תיפגשו אתם ההורים עם בעלי מקצוע רבים, אשר יסייעו לכם בהתמודדות.

לכל ילד יש את המורה שלו, וללא כל ספק אתם תהיו עימה בקשר עקבי, ומעבר לכך תפגשו עם צוות פסיכולוגים, עם המנהלים, יועצים מטעם המסגרת בה ישולב ילדיכם ועוד.

עוד יזכה ילדכם הסובל מאוטיזם, להיפגש עם קלינאי תקשורת, מרפא בעיסוק, פיזיותרפיסטים ועוד אנשי מקצוע בעלי התמחויות שונות שיקדמו את ילדכם לעבר חיים טובים יותר.

גם אם תחוו לא פעם קושי בתקשורת עם בעלי המקצוע, דעו כי המעורבות שלכם בחינוכו של הילד אשר לו אוטיזם (בין אם הוא קל או קשה), חשובה לאין שיעור בהתקדמותו.

במסגרת בו ישולב ילדכם, מודעים לקושי זה, ועל כן פעמים רבות הם מסייעים לכם ליצור את הקשר עם בעלי המקצוע והמומחים, בעזרת ליווי של עובדת סוציאלית או פסיכולוגית.