מחלקה סיעודית בעידן מודרני

 

מחלקה סיעודית בעידן המודרני

עם עלייתה של תוחלת החיים בעידן המודרני עולה גם הצורך בטיפול סיעודי מתמשך, ובשמירה על איכות החיים. בעבר, אנשים לא הגיעו לגיל מופלג בשל תמותה ממחלות זיהומיות שונות, אך כיום ההתמודדות בגיל השלישי, היא עם מחלות כרוניות הדורשות טיפול ארוך טווח.

מחלקות סיעודיות בבתי אבות או בתי חולים תמיד נתנו קונוטציה שלילית, ובמבוגרים רבים המושג "סיעודי" עורר חששות רבים אשר ניתן להבין את מקורם. עם זאת, חשוב להבין שהראייה לגבי טיפול בקשישים, צרכים סיעודיים ומחלקות סיעודיות התפתחו רבות על הצד החיובי בשנים האחרונות.

מחלקה סיעודית בעידן המודרני מכוונת לא רק לטיפול בריאותי בקשישים סיעודיים. בהסתכלות המודרנית, עלתה המודעות לכבודם האישי, לשילוב טיפולי עם המשפחה, לדאגה לבריאותם הנפשית והרגשית, ולעיסוקם בשעות הפנאי.

בית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים מיועדים לקשישים אשר נחשבים במצב סיעודי. זהו מצב שבו אין ביכולתם לנהל את עצמם עצמאית, ולבצע את כל הפעולות היומיות בכוחות עצמם. בית אבות סיעודי הינו בית אבות אשר בנוי לספק צרכים סיעודיים אך אם זאת לשמש גם כבית אשר נותן מענה רגשי וחברתי.

בהסתכלות המודרנית בתי אבות סיעודיים מספקים הרבה יותר מתמיכה סיעודית, הם מעוצבים בצורה המאפשרת מרווח ופרטיות תוך קרבה למקומות ירוקים. בית אבות סיעודי, מכיל לרוב, צוות סיוע ומענה רפואי, אשר ביניהם אנשי מקצוע כגון פיזיותרפיסטים, מטפלים בעיסוק ופסיכולוגים. כמו כן, ישנה אפשרות לבני המשפחה להיות שותפים מלאים בתהליך הטיפולי.

כאשר בוחרים בבית אבות כזה חשוב לראות שתפיסת הניהול היא מתקדמת ומותאמת לעידן המודרני. כיום קיימים הרבה בתי אבות משולבים אשר מאכלסים בתוכם קשישים ממצב עצמאי ועד מצב סיעודי.

אשפוז סיעודי

אשפוז סיעודי מיועד לקשישים שמצבם הבריאותי לא טוב, ושנזקקים לטיפול והשגחה תמידית. אשפוז סיעודי מתבצע במוסדות המיועדים לכך, ומאושרים מטעם המדינה. אשפוז סיעודי ניתן לקבל דרך משרד הבריאות במילוי טפסים וקבלת אישור לכך, ובנוסף ישנם מקומות פרטיים אשר מאפשרים אשפוז עצמאי. במחלקות האשפוז הסיעודיות המתקדמות יותר, ניתן למצוא חדרים פרטיים אשר מכילים לחצני מצוקה. מחלקות האשפוז של העידן המודרני מצויידות באמצעים טכנולוגיים חדישים, בצוות מסור, ומכילות לרוב פינות גן וירק.

נסו גם: בית אבות בבית שאן