לימודי רפואה משלימה

מה ניתן ללמוד בלימודי רפואה משלימה?

מגוון גישות ודרכים לטיפול

לימודי רפואה משלימה הינם לימודים מגוונים מאוד שנכללים תחת כותרת אחת, אך נפרטים לשלל זרמים וכלים ייחודיים. לימודי רפואה משלימה מאפשרים לגעת בכל מיני תרבויות עתיקות, גיבוש תפיסה עצמאית מתוך שפע של גישות שונות, שנחקרו והתפרסמו, וכן, הם מאפשרים לשכלל אוסף רחב של כלים לאבחון, טיפול וריפוי.

מגוון הגישות השונות של לימודי רפואה משלימה כוללים: רפואה סינית, נטורופתיה, אירוודה, הרפואה ההודית, טכניקות מגע כשיאצו וטווינה, תזונה טבעית, צמחי מרפא מערביים או סיניים, תמציות פרחי באך, ארומתרפיה – תורת השמנים האתריים, אירידולוגיה – אבחון בגלגל העין, כירולוגיה – אבחון בכף היד, רפלקסולוגיה – אבחון על פי כף הרגל, דמיון מודרך, ציור אינטואיטיבי, הומיאופתיה, הילינג, רייקי, פסיכותרפיה אנרגטית וגופנית, ועוד מגוון רחב של אומנויות ריפוי שונות.

הכוח שבמבחר הלימודי

לימודי רפואה משלימה מאפשרים לכל תלמיד הנכנס בעולמה של הרפואה המשלימה, לבחור בגישה שמוצאת חן בעיניו ביותר, ואף לשכללה עם הזמן, להעמיק בה, או לדלג ממנה אל הכלי המשלים אותה. לימודים אלו יוצרים מערכת ייחודית לכל סטודנט-מטפל שהוא.

המבחר הגדול של לימודי רפואה משלימה מאפשר לכל אחד שמעוניין ללמוד רפואה משלימה, למצוא למה הוא מתחבר ואיזו גישה מייצגת את תפיסת עולמו באופן המדויק ביותר. מכל גישה, בסופו של דבר, ניתן לגבש תפיסה חדשה, שכן כל אדם מאמץ כלים שונים ומייצר מהם דרך ייחודית לטיפול שעשויה להנחיל דרך לאחרים לאחר מכן.

איך יודעים מה לבחור?

לימודי רפואה משלימה הם מגוונים, אך יחד עם זאת, בנויים באשכולות שאותם ניתן ללמוד, כמקישים זה על זה. לדוגמא, אשכול הרפואה הסינית מכיל את הפילוסופיה, הטווינה (אומנות המגע), צמחי מרפא סיניים ודיקור סיני כמובן. נטורופתיה מורכבת מתזונה, צמחי מרפא מערביים, ארומתרפיה, פרחי באך, אירידולוגיה, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך, ציור אינטואיטיבי ועוד. הומיאופתיה בנויה מכלי האבחון ההומיאופתיים וכן תמציות הטיפול ההומיאופתיות.

האירוודה בנויה משלל הכלים לאבחון וריפוי על ידי תזונה וצמחי מרפא אירוודיים, ועיסויי גוף בשמנים שונים. השיאצו נכלל כתחום לימודי מסוים, שאותו ניתן לשלב בכל אשכול, וכך גם שאר המקצועות למגע. ההילינג נכלל בתחומי הפסיכותרפיה האנרגטית, כשהפסיכותרפיה הגופנית כוללת תחומים שונים של דמיון מודרך, שיחה וטיפול על ידי אמצעים יצירתיים שונים. לכל זאת, ניתן להוסיף עיסוי שוודי, רייקי ועוד מקצועות רבים וטובים.

מוהל