חניית נכים


ביום חמישי האחרון חברי ואני החלטנו לנסוע לבית הקולנוע כדי לראות סרט מדע בדיוני ורצוי אחד שעדיין לא ראינו. כבר כמה חודשים שהחבורה שלנו לא נפגשה ונסעה לבית קולנוע כדי לראות סרט, רובנו עסוקים מאוד בזמן האחרון. כמה מאיתנו עדיין משרתים בצבא הגנה לישראל ונמצאים לפני השחרור המיוחל, אחרים עסוקים בעבודה ובקושי מוצאים זמן לבילויים ואני לומד באוניברסיטה בעיר אחרת ואין לי זמן פנוי כדי לנסוע הביתה אפילו כדי לראות את המשפחה והחברים.

לאחר שהחלטנו איזה סרט נראה הגיע הזמן להיכנס למכוניות ולנסוע לאולם הקולנוע. נסענו בשתי מכוניות, המוסיקה הדהדה בחלל הרכב והנסיעה חלפה לה במהירות. מצאנו את עצמנו במגרש החנייה העמוס לעייפה של בית הקולנוע מחפשים אחר החנייה המיוחלת. ראינו שהרכב של החברים כבר חונה והם נופפו לנו מדלת היציאה של החניון וסימנו לנו כי ימתינו לנו למעלה בבית הקולנוע. הגענו לאזור חניית הנכים וראינו שכל מקומות החנייה תפוסים וממש לא ידענו מה לעשות.

הנהג שלנו הוא אחד מלא מעט נכים שאינם יכולים ללכת, הוא נפצע בעת שרותו הצבאי ומאז הוא מרותק לכיסא הגלגלים שלו המשמש לו כזוג רגליים. נבוכים מהמצב יצאנו מהרכב ובדקנו על שמשת המכוניות האם יש לכל המכוניות תו חנייה של נכים. לתדהמתנו גילינו שמתוך כלל החונים במקומות החנייה ששמורות עבור נכים רק אחת חונה על פי חוק ותו חנייה מתאים נמצא על חלון הרכב. חברנו אינו יכול לצאת מהרכב ללא כיסא גלגלים שלו, הכיסא מורד מגג הרכב על ידי מנגנון חשמלי ומחייב מקום חנייה רחב ושיפוע כדי לעלות למדרכה.

למזלנו היינו כמה אנשים ולכן חברי הוריד את כיסא הגלגלים קרוב לדלת היציאה של החניון והתיישב עליו ואני מצאתי מקום חנייה במקום מרוחק. את העלייה של כיסא הגלגלים למדרכה ביצענו בכוח הזרוע והרמנו את חברנו ואת הכיסא למעלה כי מדרון העלייה היה חסום על ידי הרכב שחנה במקום אסור. עלינו לבתי הקולנוע וסיפרנו לקצין הביטחון במקום על הזלזול וההתעלמות מסימוני חניית נכים והוא הבטיח שיטפל במקרה. למזלנו הספקנו להגיע בדיוק בזמן לסרט.