חיתולים למבוגרים – מאפיינים חשובים

עם הגיל, או עקב מצבים רפואיים שונים (לאחר ניתוחים, תאונות, לידות וכו') חלקנו יזדקקו להשתמש בחיתולים, בדיוק כמו תינוקות, על מנת למנוע את יציאת ההפרשות הטבעיות שלנו אל הבגדים, את הבושה ואת הפגיעה באיכות החיים כתוצאה מכך. חיתולים למבוגרים נועדו לשימוש עבור האוכלוסייה אשר סובלת מקשיים בשליטה על היציאות, בין אם מדובר באי שליטה מוחלטת או חלקית. החיתול מהווה מחסום ומלבד לחשיבות היותו יעיל, הרי שישנם עוד מספר פרמטרים אשר יאפיינו את השמישות שלו.

 קודם כל שיהיו יעילים

חיתולים למבוגרים חייבים ראשית כל להיות יעילים, כלומר, למנוע את דליפת ההפרשות (שתן וצואה) מהם לבגדים. היעילות הינה נגזרת של פרמטרים רבים במבנם והרכבם של החיתולים אך עבורנו היא תימדד באופן הבא :כל כמה זמן יש להחליף חיתול – וזאת במקרים של דליפת שתן קלה או חמורה בלבד. החיתולים חייבים להיות מוחלפים במהרה כאשר מדובר בדליפת צואה אך במידה ומדובר בשתן בלבד, היעילות הסטנדרטית נקבעה ל- 8-12 שעות של ספיגה כאשר הטובים שבהם מסוגלים לספוג עד 1.2 ליטר של נוזלים.

  • יעילות בלילה וביום – זוהי נגזרת של המבנה והייעודיות של החיתול. חיתולים למבוגרים שמיועדים ללילה בדר"כ סופגים יותר אך אינם מותאמים להליכה ולהיפך כאשר מדובר על חיתולי יום.

מאפייני איכות נוספים

זכרו כי אין לרכוש חיתולים למבוגרים כלאחר יד. עליהם להיות מהמותגים המובילים וכך לא תפגע איכות החיים של אלה הזקוקים להם ומטפליהם לא ידרשו להחליפם כל זמן קצר. חיתולים איכותיים הם כאלה אשר מתאימים לגבר או לאישה (ביחד או בנפרד), אינם מגרים את העור (עשויים מחומרים היפואלרגניים), מבנה גזרתי דק לנוחות מירבית, שכבת מגן למגע יבש עם העור ומגוון רחב של מידות.

חשוב לציין כי מלבד חיתולים למבוגרים, ישנם גם מוצרי ספיגה נוספים למקרי אי-שליטה קלים יותר כגון תחתונים סופגים, פדים ליום וללילה, מכנסיים סופגים ועוד מגוון מוצרים להגנה מירבית הכוללים סדיניות, מגני מזרן, משחות נגד תפרחת החיתולים, מגבונים לחים ומוצרים משלימים נוספים.