דיור מוגן לבני גיל הזהב

בחירת מוסדות דיור מוגן לבני גיל הזהב

השינוי המהפכני אשר חוללו מרחבי דיור מוגן באיכות חייהם של בני גיל הזהב, מאפשר לקשישים בחברתנו ליהנות מאורח חיים איכותי, מהנה ומכובד בשנותיהם האחרונות. אם בעבר, האפשרות היחידה להעביר את שנותינו האחרונות במסגרת סיעודית מטפלת ומאובטחת, היה באמצעות השהייה בבתי האבות, הרי שכיום, מבני דיור מוגן מאפשר לקשישים ליהנות מכל העולמות, איכות חיים ועצמאות מלאה, בשילוב עם שירותים סיעודיים שונים, וליווי רפואי צמוד המוענק על ידי אחיות מרפאה מקצועיות. נסקור אפוא, את השירותים להם נזכה בבחירת דיור מוגן לאהובינו הקשישים, ואת היתרונות של דיור מוגן על פני בתי אבות מימים עברו, ולא נאמין לכל הפליירים, שמחלקים לנו.

שירותי דיור מוגן – השירותים הסיעודיים

אחד הנושאים החשובים ביותר לו יוכלו הקשישים לזכות במהלך שהותם במרחבי דיור מוגן, הוא נושא השירותים הסיעודיים. קומפלקסים של דיור מוגן איכותיים, מאפשרים לדיירי המקום ליהנות משירותי סיעוד המוענקים לדיירים על ידי אחיות סיעודיות מוסמכות ומקצועיות. השירותים המוענקים על ידי האחיות הסיעודיות כוללים בין היתר ליווי למבוגרים אשר אינם מסוגלים להתנייד בכוחות עצמם ממקום למקום, רחיצת דיירים אשר אין באפשרותם לרחוץ באופן עצמאי, ולמעשה, כל השירותים המוצעים בדרך כלל על ידי אחיות סיעודיות אשר את שירותיהן שוכרים במסגרות הפרטיות, מוצעים על ידי אחיות הסיעודיות המועסקות במסגרת הדיור המוגן.

שירתי דיור מוגן – השירות הרפואי

נושא חשוב נוסף לו זוכים הקשישים המתגוררים במרחבי דיור מוגן, הוא השירות הרפואי. על פי רוב, מרחבי דיור מוגן יכללו מרפאה פעילה במשך עשרים וארבע שעות ביממה, שם יזכו הדיירים לשירותים רפואיים מיידיים המוענקים להם על ידי אחיות מקצועיות מוסמכות הפועלות במקום בכל שעות היממה. שירותים אלו יאפשרו לדיירים ליהנות מאיכות חיים גבוהה ובטוחה, שכן במקרים דחופים יעניקו להם האחיות את הטיפולים הנדרשים, או שיפנו אותם אל גורמים רפואיים מקצועיים יותר בליווי צמוד. במקרים בהם דיירי מרחב הדיור המוגן יזדקקו לשירותים רפואיים על ידי רופא, יוכלו אלו לזכות לו מעת לעת במועדים בהם יתאפשר ביקור רופא במרפאה הופעלת במקום.

שילוב זה של שירותים סיעודיים עם פעילותה של המרפאה, מעניקים לדיירים במרחבי דיור מוגן את מטריית השירותים הכוללת האיכותית ביותר, אשר תאפשר להם לחיות בנוחות, בכבוד ובבטיחות, כשבריאותם נשמרת מעל לכל, ואיכות חייהם מתאפשרת תודות לשירותים הסיעודיים הניתנים להם על ידי גורמים סיעודיים מקצועיים המועסקים דרך קבע במקום.

דיור מוגן – יחידות הדיור

אם כן, למדנו כי במסגרת דיור מוגן יזכו הדיירים לאיכות חיים גבוהה תודות לשירותים הסיעודיים המוצעים על ידי גורמים מקצועיים המועסקים במקום, וכן תודות למרפאה המספקת שירותי בריאות מיידיים לדיירי המקום. בנוסף לכל זאת, יזכו הדיירים במרחבי דיור מוגן איכותיים, ליהנות מדירות יוקרה איכותיות התואמות את צרכיהם של בני גיל הזהב, ואשר נבנו ותוכננו במיוחד בכדי להתאים לשגרת החיים של הקשישים.